. هاستل چیست؟

. هاستل چیست؟

هاستل یک هتل ارزان است! خوابگاه مسافری یا هاستل که می توان آن را مهمانپذیر نیز نامید نوعی مکان اقامت ارزان قیمت است. معمولاً هر مسافر دارای یک تخت است که در یک اتاق مشترک با تعداد دیگری از میهمانان قرار گرفته است. معمولاً امکانات بهداشتی (حمام و توالت) و نیز آشپزخانه در بیرون از اتاق ها قرار دارند و بصورت اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرند.

اقامت در هاستل به افراد زیر توصیه می شود:

  • افرادی که به هزینه ی سفر بیش از ابعاد دیگر توجه می کنند.
  • آنهایی که تنها سفر می کنند.
  • گردشگرانی که به دنبال تجاربی در خارج از محل اقامت خود هستند و تنها برای استراحت شبانه از اقامتگاه خود استفاده می کنند.

2. هاستل، اقامت ارزان

هاستل یا هوستل محل خواب ارزان قیمتی است که تخت های یک اتاق را به شما اجاره می دهد و در واقع یک اتاق بین چند نفر به صورت مشترک استفاده می شود. در اتاق ها معمولاً بین 2 تا 8 تخت وجود دارد.

اگر قصد سفر دارید و می خواهید در هاستل اقامت کنید باید بدانید که هاستل ها از نظر امکانات هیچ چیزی از هتل ها کم ندارند و تنها چیزی که قیمت اقامت در هاستل را پایین می آورد، استفاده همزمان چند مسافر از یک اتاق است.


4. ویژگی اقامت ارزان در هاستل

اقامت در هاستل از این نظر قابل توجه است که شما به راحتی با افرادی از کشورهای دیگر هم اتاق می شوید و می توانید دوستان بسیار زیادی را در کشورهای دیگر پیدا کنید و حتی قرار سفر بعدی را برای کشور آنها تنظیم کنید! چون اکثر توریست های جوان دنیا برای اقامت ارزان به هاستل می آیند و ارتباط مستقیم و نزدیکی باهم دارند.

به همین دلیل امکان پیدا کردن دوستان صمیمی و نزدیکی از همه دنیا برای شما فراهم می شود و از آنجایی که همه توریست هستند می توانید در بعضی از قسمت های سفر با آنها همسفر بشوید و با تقسیم کردن هزینه سفر باز هم در پول مصرفی خود در حین سفر صرفه جویی عمده نمایید.

/ 0 نظر / 15 بازدید